Scroll Top

Neden İhracat Yapmalısınız?

İhracat ülke sınırları dışana yapılan mal ve hizmet satışlarına verilen isimdir. Tanımdan da anlaşıldığı üzere ihracat yapan firmalar yurt içi pazarının yanına dünya pazarlarını ekleyerek üretim adetlerini ve karlılıklarını arttırma imkanına sahip olurlar.

Dünya ekonomisinde yaşanan gelişmeler, nakliye olanaklarının artması, internetin getirdiği hız ve avantajlar ile bankacılık işlemlerinin kolaylaşması sayesinde, firmalar ürün ve hizmetlerini dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan alıcılara hızlı bir şekilde ulaştırabiliyorlar. Ürün tanıtımından sözleşmelere, gerekli evraklardan nakliye takibine kadar hemen hemen her şey elektronik ortamda yapılabiliyor.

Teknolojinin getirdiği avantajlar ile Lider İhracat gibi profesyonel danışmanlık hizmeti veren firmaların sağladığı imkanlarla, pek çok firma hızlı, güvenli ve karlı bir şekilde ihracat yapmaya başlıyor. Bu sayede firmalar;

  • Dünya pazarlarına girerek, yüksek karlı fiyatlar ile satış yapma ve döviz ile kazanmaya başlıyorlar
  • Yurt içi pazara ve müşter,lere bağımlılıklarını ve firmanın satış risklerini azaltıyorlar
  • Üretim kapasitesinin atıl kalan kısmını değerlendirme ve bunu kara dönüştürme şansını yakalıyorlar
  • Teknolojik gelişmeleri, yeni üretim tekniklerini, pazarlama alanında yaşanan gelişmeleri dünya çapında takip ederek rekabet gücünü arttırıyorlar

Sonuç olarak, ihracat yapmaya başlayan firmalar bir taraftan kendi vizyonlarını, üretim şekillerini ve ürünlerini geliştirirken, diğer yandan da geniş müşteri ağına, yüksek karlılığa ve sağlam ekonomik yapıya kavuşuyorlar.

İhracat yapmanın ülke için pek çok faydaları vardır. Bunlar;

  • İstihdamı arttırarak, işsizliği azaltmak
  • Yurda döviz kazandırarak, dış ticaret açığını azaltmak
  • Dünya standartlarında ürün ve hizmetler üretmek
  • Ülkenin refah seviyesini ve yaşam kalitesini arttırmak

olarak kısaca özetlenebilir. Türkiye’de henüz ihracat yapmaya başlamamış yüz binlerce KOBİ bulunmaktadır. Amacımız, bu firmalara ulaşarak, onlarında dünya pazarlarında yer almalarını sağlamaktır.

bir yorum bırakın

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.
Open chat
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?